Aktar Bloğu

Bağışıklığı Güçlendirmek için Böğürtlenli Çay Tüketebilirsiniz!

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek için Böğürtlenli Çay Tüketebilirsiniz

Bitki çayları, genellikle günümüzde çeşitli sağlık sorunlarına fayda sağlaması amacıyla tüketilmektedir. Böğürtlen çayı da, günümüzde en sık tüketilen bitki çaylarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Böğürtlenli çay, oldukça kolay hazırlanan ve tüketimi de bir o kadar lezzetli olan bir bitki çayıdır. Üstelik pek çok konuda faydalı olan bu çay, başta sindirim sistemi olmak üzere bağışıklık sistemi, kalp ve damar rahatsızlıkları, varislerin giderilmesi, boğaz ağrısı gibi sorunlarda etkili olmaktadır. Bunun ile beraber kansere karşı koruma sağlaması, ishal ve basura iyi gelmesi, kalp sağlığını koruması ve hatta kilo kontrolünü sağlaması, yine böğürtlenli bitki çayın faydaları arasında yer almaktadır.

Bağışıklığın Güçlenmesi için Böğürtlenli Bitki Çayı Tüketebilirsiniz!

Böğürtlen çayı, günümüzün en sık yaşanan sağlık sorunlarından grip, nezle, soğuk algınlığı gibi konularda oldukça etkili olan bir bitki çayıdır. Bağışıklık sistemi üzerinde güçlü bir etkisi olan böğürtlen çayı, bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bireyi hastalıklara karşı koruyucu bir etki göstermektedir.

Böğürtlenli Bitki Çayı Nasıl Tüketilmeli?

Böğürtlenli çayın faydalarını en iyi şekilde görebilmek açısından çayın tüketim şekli oldukça önemlidir. Örneğin; gereğinden fazla tüketilen böğürtlen çayı fayda sağlamak yerine çeşitli zararlara ve sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Öte yandan bu çayın etkisini görebilmek açısından tavsiye edilen böğürtlen çayı, günde en fazla 1 – 2 fincan olarak tüketilmelidir. Üstelik bu çayın tüketim miktarı, hangi amaçla kullanıldığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Gereğinden fazla tüketilen böğürtlenli bitki çayı, midesi hassas olan kişilerde mide bulantısı, kusma gibi durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Böğürtlenli Çay Nasıl Hazırlanır?

Böğürtlen çayı, günümüzde bazı aktarlarda hazır olarak satılmaktadır. Bu şekilde satın alınan böğürtlen çayları direk olarak kaynamış suyun içine koyularak hazırlanabilmektedir. Bu şekilde hızlıca tüketime hazır olacaktır.

Bunun dışında böğürtlen çayı hazırlayabilmek için kurumuş böğürtlen yaprağına ihtiyaç duyulmaktadır. Hafifi bir bitki çayı için 2 çay kaşığı kurumuş böğürtlen yaprağının üzerine kaynamış su ilave edilmesi ve demini alması için 10 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonra süzülen böğürtlen çayı tüketime hazır olmaktadır.

Ayrıca sağlık sorunlarına fayda sağlaması için hazırlanacak olan bu bitki çayının ise su ile beraber kaynatılması gerekmektedir.

Böğürtlenli Çay Nerede Satılır?

Böğürtlenli Çay, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Böğürtlenli Çay satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.