Zamanla dökülen, zayıflayan kaş ve kirpikler hepimizin ortak sorunlarından birisidir. Zaman yenik düşen kıl kökleri, gün geçtikçe azalmaya başlarlar. Üstüne üstlük, kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri ve maskaralar da kirpiklerin dökülmesini hızlandırır. Bu duruma dur demek adına, mucizevi bir yağlar kullanılır. İşte bu mucizevi yağlardan bir tanesi de badem yağıdır.

Eskilerin bir sözü vardı “Kaş, göz gerisi söz”. Bu sözün ne kadar doğru olduğunu, zaman ilerledikçe daha çok anlarız. Bir kadının en önemli yeri; kaşı ve gözüdür. Bunlar güzel ve etkileyici ise, geriye kalanların pek bir önemi yoktur. Sizlerin de bildiği gibi göz yapımızı ve rengini değiştirmek mümkün değil. Ama bakışlarımızı değiştiren ve daha etkileyici hale sokturan kirpiklere müdahale edebiliriz.

Kaş ve Kirpik Bakımı için Badem Yağı!

Kaş ve Kirpik Bakımı için Badem Yağı!

Kaş ve Kirpik Bakımı için Badem Yağı!

Kadınların kaş ve kirpik bakımları son derece önemlidir. Kaş ve kirpikler azaldığında ya da hiç azalmasın diye sık sık tercih ettikleri bir bitkisel yağ türü mevcuttur. Bu yağın adı ise badem yağıdır. Çoğunuzun, daha önce adını duyduğunuza emin olduğumuz bir yağ. Kaş, kirpik, cilt ve saç bakımının vazgeçilmez ürünlerinden birisi. İçeriğinde bulunan özellikle e vitamini sayesinde, cilt ve kıl köklerini derinden besliyor. Kullanmaya başladığınız kısa bir süre sonrasında bile, farkı hissetmeye başlıyorsunuz. İnanmakta güçlük çekilecek durum, doğanın mucizelerinden birisi.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Kirpik ve kaş bakımı için, az miktardaki badem yağını pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey; yağın gözlerinize gelmesine engel olmak. Buna çok dikkat etmelisiniz. Tersi bir durum yaşandı taktirde, gözlerinizi bol su ile yıkayın. Belirttiğimiz uygulamayı yapmak için, özellikle gece yatarken kullanmaya çalışmalısınız. Gündüz vakti, dışarı çıkacağınız için, özellikle kaş bölgenizin yağlı bir görüntüde olması hoş gözükmeyebilir. Aynı zamanda önemli rahatsızlığı olanların badem yağı kullanımı öncesinde doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.