Papatyaya benzeyen sarı renkteki calendula adı verilen bir çiçeğin özünden elde edilen aynısefa sabunu, günümüzde oldukça popüler bir hale gelen kişisel bakım ürünlerinden biridir. Aynısefa çiçeği olarak da bilinen bu bitki insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlarken, aynı zamanda cilt ve saç bakımında da mucizevi etkiler göstermektedir.

Yüzde 100 doğal ve organik yollardan üretilen aynısefa sabunu, bitkisel sabun olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Başta kuru ciltler olmak üzere her türlü cilt tipinde etkili olurken, cildin nem dengesinin korunmasına, çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesi ve ışıl ışıl bir cilde kavuşulmasına yardımcı olmaktadır.

Aynısefa Sabunun Faydaları

Aynısefa sabunu, içeriğindeki pek çok faydalı bileşen sayesinde cilt ve saç problemlerine fayda sağlamaktadır. Örneğin; kuru, karma ve yağlı cilt tiplerinde ideal bir nemlendirici bakım ürünü görev üstlenen bu sabun, oldukça temiz bir içeriğe sahiptir. Dolayısıyla pek çok kişi tarafından tercih edilirken, içeriğinde SLS, alkol, paraben ve bu gibi kimyasal içeriklere yer vermemektedir. Banyoda gıcır gıcır temizlik hissi vermekte, tüm vücudu derinlemesine temizlemekte ve güzel bir koku yaymaktadır. Cildi kurutmayan, aksine bol bol nemlendiren aynısefa sabunu, yumuşacık bir cilt yapısı elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Aynısefa sabunu faydaları bu kadarla sınırlı değildir. Özellikle fazla kilo ya da farklı nedenlerle ortaya çıkan cilt çatlaklarına karşı mucizevi bir etki göstermesi, iltihaplı yaraların iyileşme sürecini hızlandırması, sedef, egzama, mantar gibi deri hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olması bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır. Üstelik aynısefa sabunu, hem yetişkinlerin, hem de çocukların cildine uyumlu, oldukça başarılı bir sabun olma niteliğine sahiptir.

Aynısefa Sabunun Zararları Var Mı?

Yüzde 100 bitkisel bir içeriğe sahip olan ve hiçbir kimyasal bileşene yer verilmeyen bu doğal sabun, bebeklerin dahi cildinde kullanılabilecek oldukça faydalı bir temizlik ürünüdür. Dolayısıyla bugüne kadar görülmüş herhangi bir aynısefa sabunu zararları bulunmamakla beraber, hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Her ne kadar hiçbir zararı olmasa da, tıpkı diğer bitkisel ürünlerde olduğu üzere aynı sefa sabununun da dikkatli bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Oldukça nadir de olsa, bazı ekstra hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Aynısefa sabunu Nerede Satılır?

Aynısefa sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Aynısefa sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler