Aktar Bloğu

Aynısefa Sabunu Nasıl Kullanılır?

Aynısefa sabunu nasil kullanilir

Aynısefa sabunu, papatyaya benzeyen turuncu renkteki aynısefa çiçeğinin özünden elde edilmektedir. Çeşitli cilt ve saç problemlerine iyi gelmesi ile bilinen aynısefa sabunu, günümüzde pek çok kişi tarafından kişisel bakım alanında kullanılmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Aynısefa Sabunu Nasıl Kullanılır?

Aynısefa sabunu birbirinden farklı amaçlar ile kullanılabildiğinden, uygulama şekilleri farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; aynısefa sabununun egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına iyi gelmesi amacıyla kullanılmak istenmesi halinde, uygulamasının banyoda yapılması gerekmektedir. Yani banyo sabunu olarak kullanılmalıdır.

Öte yandan cilt nemlendirici olarak kullanılmak istenmesi durumunda ise aynısefa sabunu ile yüzün yıkanması gerekmektedir. Bu yıkama işlemi esnasında da parmak uçları ile dairesel hareketler yaparak masaj yapılması da faydalı olmaktadır.

Aynısefa Sabunu Özellikleri

Aynısefa sabunu birbirinden farklı pek çok özelliğe sahiptir. Bitkisel ve doğal sabun olması en çok dikkat çeken özellikleri arasında yer alırken, aynı zamanda vücuda ve cilde sağlamış olduğu faydaları da bu sabunun özelliklerindendir.

Aynısefa sabunu faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Örneğin; başta kuru ciltler olmak üzere tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan ve bütün ciltlerde nemlendirici bir etki oluşturan aynısefa sabunu, cilt tonunu eşitlemeye, egzama, sedef, mantar gibi cilt hastalıklarının giderilmesine ve yara izlerinin hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber cildi nemlendirmesi sayesinde parlaklık ve canlılık kazandırması, hamamda yıkanmışçasına temizlik hissi katması cildin yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağlaması, aynısefa sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Aynısefa Sabununun Saça Faydası Var Mı?

Cilt üzerinde mucizevi etkiler gösterebilen aynısefa sabunu, aynı zamanda saç bakımında da oldukça başarılı olan bitkisel sabunlardan biridir. İçeriğindeki çeşitli faydalı bileşenler yalnızca cilt üzerinde etkili olmazken, saç sağlığında da bir o kadar etkisini gösterebilmektedir.

Saç bakımı için kullanılan aynısefa sabunu, saçları doğal yollardan parlaklık kazanmasını ve dolayısıyla saha sağlıklı, daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun ile beraber saç diplerinde derinlemesine temizlik yapan bu sabun, saç köklerini besleyerek daha güçlü saçların uzamasına katkı sağlamaktadır. Pek çok alan ve amaç için fayda sağlayan aynısefa sabunun düzenli ve doğru kullanımı önemlidir. Faydaları ancak bu şekilde görülebilmektedir.

Aynısefa Sabunu Nerede Satılır?

Aynısefa Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Aynısefa Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.