Aktar Bloğu

At Kestanesi Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

At kestanesi yagiyla yapilabilecek cilt bakimlari

At kestanesi yağı, özellikle kış aylarında severek tükettiğimiz at kestanesinden elde edilmektedir. Son dönemlerde kişisel bakım alanında da kullanılmakta olan at kestanesi yağı, pek çok alanda fayda sağlayabilmektedir.

At Kestanesi Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Cilt bakım yağları arasında yer alan at kestanesi yağı, pek çok farklı şekilde cilde uygulanabilmektedir. Örneğin; cilde krem gibi sürülebilen bu yağ, günlük olarak kullanılabilmektedir. Gece yatmadan önce cilde uygulandığında uyku esnasında cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olan at kestanesi yağı, cildin daha genç ve dinç olmasına yardımcı olmaktadır.

At kestanesi yağı ayrıca ciltte tonik olarak da uygulanabilmektedir. Bu sayede cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olurken, güneş ya da sivilceler nedeniyle ortaya çıkan lekelerin de giderilmesini sağlayabilmektedir.

At Kestanesi Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yagiyla Yapilabilecek Cilt Bakimlari 1

 

Önemli cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkan at kestanesi yağı, bir hayli etkili olan bitkisel yağlardan biridir. Cilt üzerindeki faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çok olan at kestanesi yağı, cildin en hassas problemlerinden çatlaklar için de oldukça etkilidir. Doğum ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen cilt çatlaklarını giderici ve hatta selülitleri yok edici bir etki gösterebilmektedir.

Öte yandan at kestanesi yağı pek çok kişisel bakım ürünü içeriğinde yer alırken, cildi güneş ve sivilce lekelerine karşı koruyabilmekte, cilt gözeneklerini temizleyerek cildin rahat bir nefes almasını sağlayabilmekte, çatlak ve varislere karşı koruyucu bir görev üstlenebilmektedir.

At Kestanesi Yağının Diğer Faydaları Nelerdir?

Yalnızca kişisel bakım alanında değil, genel sağlık açısından da oldukça faydalı olan at kestanesi yağı, aynı zamanda ideal bir saç bakım ürünü olarak da karşımıza çıkmaktadır. Saçları derinlemesine besleyen, dökülmesini engelleyen ve daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşmaya yardımcı olan bu yağ, soğuk algınlığında öksürüğü gidermekte, ağrı ve kasılmaları hafifletmekte, uykusuzluk durumunda ortaya çıkan göz altı morlukları gidermekte ve basur konusunda da etkili olabilmektedir.

At Kestanesi Yağı Nerede Satılır?

At Kestanesi Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen At Kestanesi Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.