Aktar Bloğu

At Kestanesi Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

At Kestanesi Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

At kestanesi yağı, özellikle kış aylarında severek tükettiğimiz at kestanesinden elde edilmektedir. Son dönemlerde kişisel bakım alanında da kullanılmakta olan yağ, pek çok alanda fayda sağlayabilmektedir.

At Kestanesi Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Cilt bakım yağları arasında yer alan yağ, pek çok farklı şekilde cilde uygulanabilmektedir. Örneğin; cilde krem gibi sürülebilen bu yağ, günlük olarak kullanılabilmektedir. Gece yatmadan önce cilde uygulandığında uyku esnasında cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olurken, cildin daha genç ve dinç olmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca ciltte tonik olarak da uygulanabilmektedir. Bu sayede cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olurken, güneş ya da sivilceler nedeniyle ortaya çıkan lekelerin de giderilmesini sağlayabilmektedir.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilde Faydaları Nelerdir?

Önemli cilt bakım yağlarından biri olarak karşımıza çıkan bu yağ, bir hayli etkili olan bitkisel yağlardan biridir. Cilt üzerindeki faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çok olurken, cildin en hassas problemlerinden çatlaklar için de oldukça etkilidir. Doğum ya da kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen cilt çatlaklarını giderici ve hatta selülitleri yok edici bir etki gösterebilmektedir.

Öte yandan yağ pek çok kişisel bakım ürünü içeriğinde yer alırken, cildi güneş ve sivilce lekelerine karşı koruyabilmekte, cilt gözeneklerini temizleyerek cildin rahat bir nefes almasını sağlayabilmekte, çatlak ve varislere karşı koruyucu bir görev üstlenebilmektedir.

At Kestanesi Yağının Diğer Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağının Diğer Faydaları Nelerdir?

At Kestanesi Yağının Diğer Faydaları Nelerdir?

Yalnızca kişisel bakım alanında değil, genel sağlık açısından da oldukça faydalı olan bu yağ, aynı zamanda ideal bir saç bakım ürünü olarak da karşımıza çıkmaktadır. Saçları derinlemesine besleyen, dökülmesini engelleyen ve daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşmaya yardımcı olan bu yağ, soğuk algınlığında öksürüğü gidermekte, ağrı ve kasılmaları hafifletmekte, uykusuzluk durumunda ortaya çıkan göz altı morlukları gidermekte ve basur konusunda da etkili olabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “At Kestanesi Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

  1. EBRU dedi ki:

    Bütün istediğim hizmeti karşılayan bir alışveriş oldu.

Yorumlar kapalı.