Aktar Bloğu

Argan Yağlı Sabununun Zararları Var mı?

Argan yagli sabununun zararlari var mi

Argan yağlı sabun, gerek saç için gerekse cilt için kullanılabilecek özel bir bitkisel sabundur. Yapılan araştırmalar neticesinde argan yağlı sabunun cilt bakımında oldukça faydalı etkiler gösterdiği ortaya çıkmıştır. Özellikle saç üzerindeki faydaları ile bilinen argan yağlı sabun, omega3, omega9 ve çeşitli vitaminler gibi pek çok faydalı bileşen içermektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Doğal yöntemlerle elde edilen bu sabun, keşfedildiği günden bu yana kişisel bakım alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Öte yandan pek çok kozmetik ürününün içeriğinde de yer aşan argan yağı, sabun haline de getirilerek saç ve cilt bakımı için ideal bir ürün olarak tercih edilmeye başlandı.

Argan Yağlı Sabunun Faydaları

Hem saçlarda, hem de cilt üzerinde çeşitli etkiler gösteren argan yağlı sabunun faydaları, iki farklı grupta incelenebilmektedir. Öncelikle saçlar üzerindeki faydalarına bakılacak olursa, içeriğindeki omega9 sayesinde saçları besleyen bu sabun, saçların sağlıkla uzamasına etki etmektedir. Özellikle de günümüzde pek çok kadın ve erkeğin en önemli problemlerinden biri olan saç dökülmesine karşı mucizevi bir etki gösteren argan yağlı sabun, saç dökülmesinin önüne geçerek saçları daha güçlü ve dayanıklı bir hale getirebilmektedir. Ayrıca saç derisindeki yağ dengesini kurabilmektedir. Saç derisinin fazlaca yağlanması durumunda saç köklerindeki gözenekler tıkanabilmekte, dökülmeler başlayabilmektedir. İşte argan yağlı bu sabun fazla yağlanmanın oluşumunu engelleyebilmekte ve gözeneklerin açık kalmasını sağlayabilmektedir.

Argan yağlı sabunun cilt açısından faydaları ise; cildin daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun ile beraber cildi yumuşacık yapan bu doğal sabun, cildin pürüzsüz olmasını, sivilcelerin giderilmesini ve oluşumunun da önüne geçilmesini desteklemektedir. Ciltteki zararlı enfeksiyonların da giderilmesine yardımcı olan argan yağlı sabun, ayaklarda da kullanılabilmektedir.

Argan Yağlı Sabunun Zararları Var Mı?

Tamamen bitkisel ve organik olması ile bilinen bu sabun, cilt ve saçlarda şaşırtıcı etkiler ve faydalar gösterebilmektedir. Buna karşın argan yağlı sabunu zararları hakkında pek bir bilgi bulunamasa da,  yine de kullanımında dikkatli olunmasında fayda var.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Hem vücut için, hem de saç için gönül rahatlığıyla kullanılabilen argan yağlı sabun, faydalarını ancak düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde gösterebilmektedir.  Bu nedenle kişilerin banyo da ya da günlük kullanımlarda özen göstermesi gerekmektedir.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan yağlı sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen argan yağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!