Günümüzde kişisel bakımına özen gösteren pek çok insan, kimyasal bileşen içerikli kozmetik ürünlerinin yerine artık bitkisel ürünlere yönelmektedir. Hem saç bakımı, hem de cilt bakımı için fayda sağlayacak onlarca bitkisel ürün mevcut bulunurken, her bir ürünün farklı özellikleri ve farklı faydaları bulunmaktadır. Saç bakımı denildiğinde ise akla ilk gelen ürünlerden biri argan yağlı sabundur.

Argan yağlı sabun, yüzde 100 bitkisel ve organik yollardan elde edilen bir sabun olarak bilinmektedir. Cilt problemlerini gidermek, saç bakımını gerçekleştirmek ve cildi nemlendirmek üzere kullanılan bu sabun, cildin doğal görünümüne katkı sağlamaktadır. Öte yandan tahriş olan cildin onarılması, yüz ve diğer bölgelerdeki aknelerin giderilmesi, cilt hücrelerinin onarımına yardımcı olması, ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlaması ve cildin kirlenmesini geciktirmesi gibi etkileri, yine argan yağlı sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Argan Yağlı Sabununun Saça 10 Faydası

Argan yağlı sabun, saç bakımında oldukça etkili olan bir bitkisel sabundur. Saç için mucizevi etkilere sahip olduğunu söyleyebilmenin mümkün olduğu bu sabun, içeriğinde bol miktarda E vitamini içerdiğinden saç tellerini ve köklerini beslemekte ve saçların canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Argan yağlı sabunun saça faydaları yalnızca bu kadarla sınırlı değildir. Saç köklerini derinlemesine temizleyen bu sabun, gözenekleri açarak saç derisinin nefes almasını ve daha sağlıklı saçların uzamasını sağlamaktadır. Ayrıca saç diplerinde meydana gelen yara, egzama gibi problemleri ortadan kaldırabilirken, saçların daha canlı, parlak ve gür görünmesini sağlaması yine argan yağı sabunun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Argan Yağlı Sabun Saça Nasıl Uygulanmalıdır?

Günümüzde en çok tercih edilen bitkisel ürünlerden argan yağlı sabun, saçlara büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir. Ancak bunun için doğru ve düzenli bir kullanım gerektirmektedir. Dolayısıyla bu sabunun kullanım şekli oldukça önemlidir.

Argan yağlı sabunu banyoda şampuan yerine kullanmak gerekir. Islatılan saça sürülen ve köpürtülerek saç diplerine masaj yapılan bu doğal sabunu, birkaç dakika boyunca parmak uçları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Ardından bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır. Bu şekilde bir banyoda yaklaşık 2 ya da 3 defa uygulanmalıdır.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan Yağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Argan Yağlı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler