Aktar Bloğu

Argan Yağlı Sabununun Faydaları Nelerdir?

Argan yagli sabununun faydalari nelerdir

Kimyasal içerikli kişisel bakım ürünlerinin belli bir zamanda sonrada çeşitli sorunlara neden olması ya da bu riski taşıması nedeniyle günümüzde pek çok insan alternatif tıbba yönelmiştir. Yüzde 100 bitkisel içeriğe sahip olan ürünler insan cilt ve saç sağlığına büyük ölçüde fayda sağlarken, argan yağlı sabun da bu amaçla kullanılan ve oldukça etkili olan ürünlerden biridir.

Argan Yağlı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Tümüyle doğal bir içeriğe sahip olduğundan doğal sabun olarak nitelendirilen argan sabunu, cilt üzerinde ayrı, saç üzerinde ayrı etkiler göstermektedir. Cilt ve saç problemlerini iyileştirmek, saç diplerini ve cilt temizliğini sağlamak, bu bölgelerde nem dengesini sağlamak ve bunun gibi pek çok etkisi, argan yağlı sabunun faydalarındandır.

Argan Yağlı Sabunun Cilde Faydaları

İçeriğinde çeşitli vitamin ve mineral gibi faydalı bileşenler sayesinde her türlü cilt için kullanıma uygun olan bu argan yağlı sabun, cildin nemlendirilmesine, yumuşamasına ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Günlük olarak kullanılan argan yağlı sabun, ciltte sivilce oluşumunun önüne geçerken, mevcut sivilcelerinde kurumasına, akne ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan antibakteriyal özelliği sayesinde ciltteki zararlı ve enfeksiyona neden olabilecek mikroorganizmaları uzaklaştıran argan yağı, aynı zamanda ayak topuklarında meydana gelen çatlamaları hafifletmek, ayakları yumuşatıp dinlendirme gibi etkiler göstermektedir.

Bu gibi etkileri ile oldukça sık tercih edilen sabunlardan argan yağlı sabun, aynı zamanda saç sağlığına da büyük faydalar sağlamaktadır.

Argan Yağlı Sabunun Saça Faydaları

Argan yağlı sabunun saça olan faydaları da en cilde olan faydaları kadar çoktur. İçeriğindeki Omega9 yağ asidi sayesinde saçları besleyen, derinlemesine temizleyen ve daha sağlıklı uzamasını sağlayan bu bitkisel sabun, saçların yağ dengesini de oluşturmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra saçları dökülmeye karşı koruması ve güçlendirmesi, saç derisindeki gözenekleri açarak saç dökülmesinin önüne geçmesi, E, C ve A vitaminleri sayesinde saç derisini besleyip hızlı bir şekilde uzamasını sağlaması ve saç bakımını sağlaması, yine argan yağlı sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Diğer pek çok sağlık ve bakım ürününde olduğu üzere argan yağlı sabunun da düzenli ve dikkatli kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir faydasını görmek mümkün olmayabilir.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan Yağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Argan Yağlı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler