Aktar Bloğu

Argan Yağlı Sabununun Cilde 12 Faydası

Argan yagli sabunun cilde  faydasi

Argan yağlı sabun, doğal yollarla elde edilen bitkisel sabunlardan biridir. Keşfedildiği günden bugüne kişisel bakım amacıyla oldukça sık kullanılmakta olan argan yağlı sabun, insan cildine ve saçına oldukça faydalı bir sabundur. Pek çok güzellik sırrında argan yağlı sabun sayesinde cildin doğal bir görünüm elde ettiğinden bahsedilirken, mucizevi etkilere sahip olduğu da ifade edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Argan ağacından elde edilen argan yağlı sabunu bu denli popüler olmasını, içeriğindeki yararlı bileşenler, besin değeri ve etkilerinden dolayı vücuttaki besleyici neticelerini ortaya koymasına borçludur. Gerek saç üzerinde, gerekse cilt üzerinde oldukça büyük faydalar sağlayan bu sabunun etkileri kanıtlanmıştır.

Argan Yağlı Sabununun Saça 5 Faydası

Doğal ve organik yollardan elde edilmesi sebebiyle doğal sabunlardan biri olarak tercih edilen argan yağlı sabun, saça oldukça iyi gelen bir sabundur. İçeriğindeki Omega 9 sayesinde saçları besleyen ve daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan bu organik sabun, ayrıca saç derisinin yağlanmasını da dengeleyebilmektedir. Saç derisinin yağlanması durumunda gözenekler kapanmakta ve saç dökülmesi meydana gelmektedir. Argan yağlı sabun bu özelliği sayesinde saç dökülmesinin önüne geçebilmektedir. Ayrıca içeriğinde A, E ve C vitaminleri sayesinde saçların incelmesini engellemesi de, yine bu sabunun saça olan faydalarındandır.

Argan Yağlı Sabunun Cilde 12 Faydası

Argan yağlı sabunun cilde faydaları saymakla bitmez. Cilt üzerinde mucizevi etkilere sahip olan argan yağlı sabun, tahriş olan cildin onarılmasına katkı sağlamaktadır. İçerdiği yağ asitleri sayesinde cilt hücrelerinin korunmasını sağlarken, cildin dış etkenlere karşı mücadelesini de sağlamaktadır.

Argan yağlı sabun ayrıca antiseptik özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde cildin ölü hücreleri atılırken, yerine yeni hücrelerin çoğalmasını sağlamaktadır. Öte yandan kötü bakteri ve mikropların giderilmesine, cildin daha güzel ve parlak bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Temizleyici etkisi sayesinde cildi derinlemesine temizleyen argan yağlı sabun, yüz ve pek çok bölgedeki akneleri giderirken, cildin yorgunluğunu giderebilmekte ve yaşlanma, yorgunluk, kızarıklık gibi olumsuz etkileri de ortadan kaldırabilmektedir. İçeriğinde yağ ile vücut kuruluğunu giderirken, cildin yumuşamasına ve pamuk gibi cilt elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kan dolaşımını artırması da yine argan yağlı sabunun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan Yağlı Sabun, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen argan yağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler

3 “Argan Yağlı Sabununun Cilde 12 Faydası”üzerine düşünceler

  1. SUAT dedi ki:

    Ürün aynı fotoğraftaki gibi geldi. Çok teşekkür ederim.

  2. ATİYE MELTEM dedi ki:

    Ürünler fotoğraftaki gibi geldi. Şimdi ikinciyi söylemek için geldim😊

  3. AHMET dedi ki:

    Instagram’da gördüm eaktariyeyi, çok hızlı kargo yaptılar tşkler çk memnun kaldm

Yorumlar kapalı.