Aktar Bloğu

Argan Yağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Argan yagli sabun nasil kullanilir

Argan yağlı sabun, bugün kişisel bakım amacıyla en sık kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. İçeriğindeki doğal ve faydalı bileşenler sayesinde oldukça sık tercih edilen bu sabun, pek çok cilt ve saç problemine iyi gelebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Argan Yağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Argan yağlı sabunun kullanım şekli, genellikle kullanım amacına göre değişebilirken, kullanımından önce gerekli bilgilerin edinilmesi de oldukça önemlidir. Tamamen doğal yöntemlerde elde edilmesinden ötürü doğal sabun olma niteliğine sahip olan argan yağlı sabunun herhangi bir zararı bulunmamaktadır.  Bu nedenle de cilt temizliğinde genellikle bu sabunun kullanımı tavsiye edilmektedir.

Argan yağlı sabunu kullanırken ilk olarak uygulanacak olan yüz ya da cildin ıslatılması ve sabunun köpürtülerek cilde masaj yapılması gereklidir. Masaj yöntemi ile belli bir süre cilde temas etmesi sağlanan sabunun sonrasında ise ılık su ile durulanması gereklidir. Argan yağı sabunun kullanımı ile ciltteki gözenekler açılarak ölü hücrelerin giderilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca argan yağlı sabunun kullanımının ardından cildin bol su ile durulanması da gereklidir.

Argan Yağlı Sabunu Özellikleri

Günümüzün en faydalı bitkisel sabunlarından biri olan argan yağlı sabun, oldukça etkili olan bir sabundur. İçeriğindeki E vitamini cildin hem parlak, hem yumuşak, hem de sağlıklı ve canlı görünmesini sağlarken, düzenli olarak kullanıldığı takdirde ciltte gençleşme etkilerini görebilmek mümkündür. Argan yağlı sabunu faydaları bu denli çok olurken, doğal yöntemlerle elde edilmesinden ötürü kozmetik ürünlerinin ciltte oluşturduğu tahribatı da giderebilmektedir.

Argan yağlı sabunu faydalarından bir diğeri ise kuru ciltlerde nem dengesini kurumasıdır. Bu nedenle kuru cilt yapısına sahip olanlar için ideal bir ürün olan argan yağlı sabun, temizleyici etkisi ile cildin kirlenmesini geciktirmekte ve aknelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan ciltteki kötü bakteri ve mikropların ortadan kaldırılması konusunda oldukça etkili olan bu yağ, bu mikropların oluşturmuş olduğu olumsuz etkiyi ortadan kaldırarak hücrelerin yenilenmesini sağlayabilmektedir.

Argan Yağlı Sabunu Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Argan yağlı sabunu tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olması ve herhangi bir kimyasal madde içermemesi sebebiyle hemen hemen herkes tarafından kullanılabilecek bir sabundur. Fakat yine de bazı hassas ciltlerin çeşitli bitkilere alerjisi olmasından ötürü kullanıma başlamadan önce cildin argan yağlı sabuna karşı alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceği konusunda test edilmesi faydalı olabilmektedir.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan yağlı sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Argan yağlı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.