Aktar Bloğu

Argan Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Argan Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Argan yağı, cilt ve tırnak bakımında olduğu gibi, saç derisi ve saç bakımında da etkili bir doğal üründür. Saç derisine uygulandığında ölü saç derisini yenileyerek saç köklerini besler. Sağlıklı ve beslenmiş saç kökleri, kökünden ucuna kadar sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Ayrıca beslenen ve yenilenen saç derisi sayesinde kepek, saç dökülmesi gibi olumsuzluklarda ortadan kalkmasında yardımcı olur.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Argan Yağı Kırık Saç Tellerini Onarır

Argan Yağı, saç tellerine uygulandığında kırık ve tahriş olmuş saç tellerinizin iyileşmesine, kırıkların giderilmesine yardım eder. Nemlendirici özelliği sayesinde canlı ve sağlıklı bir saç görüntüsüne kavuşul. Argan yağının saçlara hafta da birkaç kez uygulamasına yardımcı olur.

Peki Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı banyoya girmeden hemen önce veya duştan sonra uygulayabilirsiniz. Birkaç damla Argan yağını, avucunuza alın yağı avcunuzda hafifçe ovuşturarak elinize dağıtın. Yağlı el ve parmaklarınızla saçlarınıza, saç derinize uygulamanız yeterli olacaktır. Uyguladığınız bu masajdan sonra saçlarınızı ılık bir havlu ile sarmalı ve bu şekilde yaklaşık bir saat kadar beklemelisiniz. Bunun devamında ise saçlarınızı ılık bir su ile ve şampuanla yıkayabilirsiniz.

Argan yağının bir diğer uygulanma şekli ise, saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir miktar argan yağını saça nemlendirici sürer gibi sürmek ve duruladıktan sonra duştan öyle çıkmak. Eğer saç telleriniz kalınsa veya saçlarınız kıvırcık sise tüm saçınıza sürebilirsiniz. Ancak saç telleriniz inceyse saçların orta kısmından uçlara kadar sürmeniz saçlarınızın hacim kaybetmesini engelleyecektir. Saç uçlarınız çok kırılıyor ve kuruyorsa sadece uçlara bir miktar argan yağı sürebilirsiniz. Argan yağı ile saç bakımı yaptığınız sürece saçlarınız eskisinden daha hacimli bir şekilde görünecektir.

Argan Yağı Nerede Satılır?

Argan Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Argan Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.