Ardıç katran sabunu, hemen hemen her kadının favorileri arasında yer alan kişisel bakım ürünlerinden biridir. Hem saç, hem de cilt üzerinde mucizevi etkiler gösterebilen bu özel sabun, ardıç ağacından çıkarılmakta olan katranın yağından elde edilmektedir. Yüz binlerce yıldır Anadolu’da kullanılan ve bu zamana kadar gelen ardıç katran sabunu, pek çok derde şifa sağlamaktadır.

Yüzde 100 organik ve bitkisel bir içeriğe sahip olduğundan oldukça önemli bir bitkisel sabun olan ardıç katran sabunu, saç ve cilt üzerinde neredeyse sayılamayacak kadar çok fayda sağlamaktadır. İşte bu sabunun faydalarından bazıları…

Ardıç Katranı Sabunun Faydaları

Öncelikle cilt üzerindeki ardıç katranı sabunu faydalarından bahsetmek gerekirse; sedef, egzama, mantar, vertiligo gibi çeşitli cilt problemlerine iyi gelmesi, siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesi, bunlarda arda kalan izlerin silinmesi, doğal antiseptik özelliği sayesinde ayakta meydana gelen mantar sorununu çözmesi, iltihaplı yaraların, giderilmesini ve cildin derinlemesine temizlenerek rahat bir nefes almasını sağlaması, bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Öte yandan ardıç katranı sabunu ciltte kabarmalara eden olan ürtiker sorununu çözüme kavuştururken, çeşitli kaşıntı problemlerini ortadan kaldırması da, bu sabunun cilde olan faydalarındandır.

Ardıç katran sabununun saçlar üzerinden faydaları ise; düzenli olarak kullanıldığında saç köklerini beslemesi, güçlendirerek saç dökülmelerinin önüne geçmesi, saç derisi hücrelerinin güçlendirerek saçları hızlı bir şekilde uzamasını sağlaması, kepek oluşumunun ve mevcut kepek sorununun çözümlenmesi, saç derisindeki dökülmeleri, yaralanmaları ya da ölü hücreleri gidermesi ve daha sağlıklı, canlı, parlak görünmesini sağlaması olarak gösterilebilmektedir.

Ardıç Katranı Sabunun Zararları Var Mı?

Ardıç katranı sabunu, tamamen organik ve bitkisel bir içeriğe sahip olması ile bilinmektedir. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından insan sağlığına büyük faydalar sağlayan bu doğal sabun, çok nadir de olsa bazı hassas ciltlerde istenmeyen durumlara yol açabilmektedir.

Ardıç katranı sabunu zararları genellikle yanlış kullanımlarda ortaya çıkarken, aynı zamanda ardıç katranına alerjisi olan kişilerde de görülebilmektedir. Görülebilecek en fazla zararı ise ciltte kaşıntıya, kızarıklığı ve kabarıklığa yol açması olacaktır.

Diğer pek çok bitkisel üründe olduğu üzere sağlıklı sonuçlar alabilmek için ardıç katran sabununun doğru ve dozunda kullanılması önemlidir.

Ardıç Katranı Sabunu Nerede Satılır?

Ardıç Katranı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç Katranı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler