Aktar Bloğu

Ardıç Katranı Sabununun Saça 7 Faydası

Ardic katrani sabununun saca  faydasi

Ardıç katranı sabunu, ardıç ağacından çıkarılan yağdan faydalanılarak elde edilen bir bitkisel sabundur. Saç ve cilt sağlığı açısından oldukça faydalı olan ardıç katranı sabunu, ardıç sabunu ya da katran sabunu olarak da bilinmektedir.

Uzun yıllardır Anadolu’da pek çok rahatsızlık için şifa kaynağı olarak kullanılan ardıç katranı sabunu, bin bir derde şifa olarak kabul edilmektedir. Ciltteki lekelerin, sivilce ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olması ile bilinen bu doğal sabun, aynı zamanda egzama, sedef, vitiligo, mantar gibi rahatsızlıkların giderilmesinde etkilidir.

Ardıç Katranı Sabununun Saça 7 Faydası

Ardıç katranı sabunu faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Özellikle de saç sağlığı açısından büyük faydalar sağlayabilmektedir. Örneğin; ardıç katranı sabunu düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde saç köklerini besleyebilmekte ve bu sayede daha saçların daha sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber saç dökülmesi konusunda da oldukça başarılı olurken, keskin kokusu sayesinde bitlenme probleminin önüne geçmesi, saç derisinde oluşan yaraların ve kaşıntının giderilmesine yardımcı olması, günümüzün en sık karşılaşılan saç problemlerinden kepeklenmeyi gidermesi ve önüne geçmesi de, yine ardıç katranı sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Çağımızda kişisel bakım ürünlerinin birçoğunda zararlı kimyasal maddelere yer verilmektedir. Ardıç katranı sabunu ise tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahiptir. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan ardıç katranı sabunu, gerek saç bakımında, gerekse cilt bakımında oldukça başarılı etkiler gösterebilmektedir.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Saç sağlığı açısından faydalı olduğu kadar cilt bakımı açısından da büyük faydalar sağlayan ardıç katranı sabunu, günümüzün en çok tercih edilen doğal ve bitkisel bakım ürünlerinden biridir. Düzenli ve dikkatli bir şekilde kullanılması gereken bu sabun, ancak bu şekilde fayda sağlayabilmektedir.

Ardıç katranı sabununun öncelikle suyun altına tutularak ıslatılması gerekmektedir. Sonrasında ise ister cilde, ister saça sürülmeli ve ovalarcasına köpürtülmelidir. 2 – 3 dakika boyunca masaj yaparak uygulanması, sabunun göstereceği etkileri artırmaktadır. Ardından ılık su ile yıkanmalı ve iyice durulanmalıdır. Ardıç katranı sabununun başka bir kullanım şekli ise önce elde iyice köpürtülmesi, sonra da köpüklerin cilde ya da saça uygulanmasıdır. Her iki şekilde de bu sabun faydalı olacaktır.

Ardıç Katranı Sabunu Nerede Satılır?

Ardıç Katranı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç Katranı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler