Ardıç katranı sabunu, saç ve cilt sağılığına üzerinde mucizevi etkileri olarak bir bitkisel sabundur. İçeriğindeki pek çok faydalı bileşen sayesinde insan vücudunda çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelen bu sabun, günümüzde hemen hemen her aktarda satılmaktadır.

Kısaca ardıç sabunu olarak da bilinen ardıç katranı sabunu, binlerce yıldır Anadolu’da şifa kaynağı olarak kullanılmıştır. Saç ve cilt üzerindeki faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan bu doğal sabun, cilt lekelerini giderme, sivilce ve siyah noktalara çözüm üretme, sedef, mantar gibi çağımızın en önemli cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Ardıç Katranı Sabununun Saça 15 Faydası

Ardıç katranı sabunu, saçın pH değerine uyumlu olan oldukça güvenilir ve faydalı bir sabundur. Düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde saç köklerini güçlendirerek dökülme probleminin önüne geçen bu sabun, aynı zamanda saç derisi hücrelerini de güçlendirerek saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır.

Ardıç Katranı Sabununun Cilde 12 Faydası

Ardic Katrani Sabununun Cilde 12 Faydasi 1

 

Ardıç katranı sabunu aynı zamanda cilt üzerinde de oldukça etkili olan bir kişisel bakım ürünüdür. Cildin nem ve yağ dengesini koruyan, sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlerin önüne geçen, çillenme ve güneş kaynaklı lekelere iyi gelen bu sabun, aynı zamanda ayak kokusunu da giderebilmektedir.

Öte yandan bu sabunun cilt üzerindeki faydaları elbette ki bu kadarla sınırlı değildir. Bacak ve kalçalarda meydana gelen selülit görünümünün azalmasını sağlaması, cildi derinlemesine temizleyip gözeneklerin nefes almasını sağlaması, sedef, egzama, mantar gibi problemlerin, cilt kaşıntılarının ve kızarıklıklarının önüne geçmesi, ayrıca gözeneklerin sıkılaşmasını sağlaması, ardıç katranı sabununun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Ardıç katranı sabunun hem cilt, hem de saçlar üzerindeki faydalarını görebilmek için mutlaka düzenli olarak kullanılması şarttır. Örneğin; cilt bakımı için günde en az bir defa, saç bakımı içinse her banyoda kullanılabilmektedir.

Ardıç Katranı Sabunu Nerede Satılır?

Ardıç Katranı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç Katranı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.