Ardıç katranı sabunu, uzun zamandır dünya üzerinde kişisel bakım amacıyla kullanılan sabunlardan biridir. Derinin altına nüfuz ederek gözeneklerin açılmasını sağlamakta ve bu sayede deri altındaki mikropları, bakterileri öldürebilmektedir.

Yapılan araştırmalar neticesinde, ardıç katranlı sabunun gerek cilt için, gerek saç için oldukça faydalı bir sabun olduğu ortaya çıkmıştır. Cildin günlük bakımını yapan ve nem dengesini sağlayan bu sabun, tüm cilt tiplerinin güvenle kullanabileceği bir üründür.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Ardıç katranı sabununun özelliklerinden faydalanmak isteyenlerin bu sabunu tavsiye edildiği üzere kullanması gerekmektedir. Öte yandan bu bitkisel sabunun kullanım şekli, kullanım amacına göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin; cilt bakımı amacıyla kullanılması halinde, ilk olarak cildin ılık su ile yıkanması gerekmektedir. Sonrasında ise ardıç katranlı sabunu köpürterek cilde masaj yaparcasına uygulanmalıdır. Durulamadan önce 5 dakika boyunca bekletilmesi gerekmektedir. Bu sayede deri /altına nüfuz ederek etkisi göstermesi sağlanır. Sonrasında yine ılık su ile yıkanarak durulanmalıdır. Haftada en az 2 defa kullanıldığı takdirde oldukça faydalı olacaktır.

Ardıç Katranı Sabunu Özellikleri

Tümüyle doğal sabun olmasından dolayı pek çok etkisi ve faydası bulunan ardıç katranı sabunu, doğal antiseptik özelliğe sahip olurken, bu özelliği sayesinde ayaktaki mikropları öldürmekte ve ayak kokusunu gidermektedir.

Ardıç katranı sabunu faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Bitlenmeye, çillenmeye ve cilt lekelerine iyi gelen bu sabun, kepeğin giderilmesine, saçların dökülmesine, beslenmesine ve saç derisindeki yaralanmalara da yardımcı olmaktadır.

Ardıç Katranı Sabunu Zararları Var Mı?

Ardıç katranlı sabunu faydaları olduğu kadar, hassas durumda olan bazı kişiler için yan etkileri de bulunmaktadır. Her ne kadar ciddi bir yan yan etkisi ya da zararı bulunmasa da, hamile olan bayanların, emziren annelerin ve böbrek rahatsızlığı olanların kullanmaması gerekmektedir. Ardıç katranı sabunu bu kişilerde bir taraftan cildi temizlerken, diğer yandan da tahriş edebilmektedir. Ayrıca hamilelerin kokuya duyarlı olması ve sabunun keskin bir kokuya sahip olması sebebiyle kullanmamaları önerilmektedir.

Ardıç Katranı Sabunu Nerede Satılır?

Ardıç Katranı Sabunu, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen ardıç katranı sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler