Alabalık, tatlı sularda ve denizlerde yaşayan balık türlerinden biridir. Soğuk suları seven bu balık besin olarak tüketildiği gibi, insan vücuduna olan faydalarından dolayı yağ olarak da kullanılmaktadır. Alabalık yağı vücuttaki eklem ve romatizma ağrılarına, beyin ve hafıza rahatsızlıkları, çocukların gelişime oldukça iyi gelen yağlardan biridir. Bitkisel yağlar kategorisinde değerlendirilen alabalık yağı, ayrıca cilt bakımı açısından da oldukça faydalıdır.

Alabalık yağı yalnızca alabalıktan elde edilmemektedir. Bu yağın içeriğinde ayrıca hayvansal ve bitkisel yağlar da bulunmaktadır. Adeta şifa kaynağı olarak nitelendirilirken, çeşitli sağlık problemlerine iyi geldiği keşfedilmiştir.

Alabalık Yağının Faydaları

Alabalık Yağının Faydaları

Alabalık Yağının Faydaları

Özellikle romatizma ve eklem ağrıları için birebir olan alabalık yağı, oldukça şifalı bir yağdır. Bacaklarda meydana gelen kan pıhtılaşması, bel ağrısı ya da bacak damarlarında ağrısı olanlara iyi gelen alabalık yağı, bel fıtığı olan kişiler için de tavsiye edilen yağlardan biridir.

Alabalık yağının faydalarından bir diğeri de ağır işlerde çalışan kişilerin kas ağrıları için kas gevşetici görevi üstlenmektedir. Kireçlenmeye neden olan etkenleri de ortadan kaldırırken, en önemli faydalarından biri de hafızayı güçlendiriyor olmasıdır. İçeriğindeki bol Omega 3 sayesinde sınavlara hazırlanan çocuklar için ideal bir ürün olan alabalık yağı, küçük çocukların beyin ve vücut gelişimi açısından oldukça faydalıdır.

Alabalık Yağının Cilt için Faydaları

Cilt için Faydaları

Cilt için Faydaları

Alabalık yağı, insan sağlığına olduğu kadar cilt sağlığına da faydalı bir yağdır. Omega 3 yağ asitleri sayesinde cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlayan alabalık yağı, sivilcelerin azalmasına, hatta yok olmasına yardımcı olmaktadır. Leke ve çil oluşumunun önüne geçerken, selülit ve kaşıntı gibi cilt hastalıklarına da çözüm olmaktadır. Öte yandan hücrelerin yenilenmesi, nasır oluşumunun engellenmesi ve bakterileri karşı savaşıp cildin yaşlanmasını geciktirmesi de alabalık yağının faydalarındandır.

Alabalık Yağının Saç için Faydaları

Kuru ve yıpranmış olan saçlar için birebir olan alabalık yağı, saç dökülmesini en aza indirgerken, saç derisindeki hücreleri yenilemekte ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Bunun ile beraber saça doğal bir parlaklık ve canlılık kazandıran bu alabalık yağı, saç köklerinin doğal bir ortama kavuşmasını sağlamakta, güçlü, sağlam ve hacimli saçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.