Aktar Bloğu

Akgünlük Yağı Kullanım Yöntemleri Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz?

Akgünlük yagi kullanim yontemleri hakkinda ne kadar bilgi sahibisiniz

Akgünlük yağı, günümüzde pek fazla bilinmeyen bitkisel yağlardan biridir. Her ne kadar adı pek duyulmasa da, insan sağlığına olan faydaları oldukça fazladır. Akgünlük bitkisinin çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen bu yağ, genel sağlığa, cilt ve saç sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Asıl adı Boswellia Serrata olarak bilinen akgünlük bitkisi, insan sağlığında mucizevi etkiler göstermektedir. Yapılan araştırmalara göre anti – inflamatuar özelliğine sahip olan bu bitki ve bu bitkiden elde edilen bitkisel yağlar, iltihap önleyici bir özelliğe sahip olurken, aynı zamanda iltihaplı hastalıklarda ödem atılmasına ve ağrıların belirgin bir şekilde azalmasına yardımcı olmaktadır. Kanser hastalığı ve tümörün büyümesini önleyen bu yağ, birçay kaşığı bal ile tüketildiği takdirde büyük fayda sağlayabilmektedir.

Öte yandan akgünlük yağı, mide ve onikiparmak ülserleri konusunda iyileştirici bir özelliğe sahiptir. Düzenli bir şekilde kullanılması halinde yaşlılık belirtilerini de belirgin bir şekilde azaltan bu yağ, balgam söktürücü, ateş düşürücü, nefes darlığını giderici, hafızayı güçlendirici, stres ve depresyonu azaltıcı özellikleri ile de bilinmektedir.

Akgünlük Yağı Kullanım Yöntemleri

Genel sağlık ve kişisel bakım gibi alanlarda tercih edilen bu yağ, farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Akgünlük yağı kullanımı, genellikle kullanım amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişisel bakım amacıyla tercih edilecek olan bu yağ, çeşitli kür ya da maskeler yapılara cilde uygulanabileceği gibi, masaj yağı olarak da kullanılabilmektedir. Genel sağlık amacıyla kullanılmak istendiğinde ise, dahili olarak tüketilebilmektedir. Akgünlük yağı ile çeşitli besinlerin karıştırılarak çeşitli karışımlar elde edilmesi halinde kullanılabilmesi mümkündür.

Akgünlük Yağı Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Akgünlük yağını hemen hemen herkesin kullanabilmesi mümkündür. Fakat gebe olanların ve emziren annelerin kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekmektedir. Bunun ile beraber kişisel bakım alanında kullanılmadan önce alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını anlayabilmek için ciltte test edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu yağ, bebeklerin kullanımına uygun değildir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Akgünlük Yağı Nasıl Saklanmalıdır?

Akgünlük yağı, tıpkı diğer bitkisel yağlar gibi cam şişede, güneş görmeyen bir alanda ve sıcak olmayan yerlerde saklanmalıdır. Aksi takdirde organik bir içeriğe sahip olduğundan bozulması kaçınılmaz olacaktır. Bunun ile beraber çocukların erişemeyeceği yerlerde bulunmalıdır.

Akgünlük Yağı Nerede Satılır?

Akgünlük Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Akgünlük Yağı  satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!