Aktar Bloğu

Adaçayı Yağı ile Bakım Yapabilirsiniz! Ama Nasıl?

adacayi yagi ile bakim yapabilirsiniz ama nasil

Günümüzde çok sayıda bitkisel yağ türü bulunuyor. Her meyvenin ve otun yağları üretiliyor. Bunun nedeni meyvelerin ve otların faydalarından cildimizin direkt olarak yararlanabilmesi. Çünkü günümüzde birçok bitkisel yağ cilt sağlığı için üretiliyor. Bunların en başında da adaçayı yağı geliyor. Bu tür bitkisel yağlar cilde olan yararları ile biliniyor.

Örneğin adaçayı yağı bilinen en etkili cilt yenileyici bitkisel yağlarda biri olarak görülüyor. Çünkü adaçayı yağı içerisinde bolca hücre yenilenmesini sağlayacak özel maddeler bulunuyor. Bunun yanı sıra antiseptik ve anti selülit özellikleri de bulunuyor.

Adaçayı Yağı

Adacayi Yagi ile Bakim Yapabilirsiniz Ama Nasil 1

 

Derinden bakım yapabilen bir yağ olan adaçayı sabunu aynı zamanda diğer yağlar gibi antibakteriyel özellikler de sergiler. Cildi sıkılaştırıcı özelliğe de sahiptir ki bu özellik sayesinde cildi gençleştirme çabalarına destek sağlanmış olur. Mikroorganizmaların çoğalmasını engeller bu sayede ciltte oluşan akne, siyah nokta gibi sorunları da yok edecektir.

Ciltteki gözenekleri temizler. Mantar hastalıklarına karşı da kullanılabilen özel bir bitkisel yağdır. Bunun gibi daha birçok yararı bulunmaktadır.

Adaçayı yağı cilt bakımlarına ek olarak saç bakımında da tercih ediliyor. Saç derisini güçlendiren ve kepeklenmeleri önleyen adaçayı yağı, saç derisini temizliyor, besliyor ve oluşabilecek mantarların önüne geçiyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde mikroplarla savaşıyor. Genellikle kişisel bakım için tercih edilen adaçayı yağı, genel sağlık için de tercih ediliyor. Örneğin, ağız kokularında gargara olarak kullanılan adaçayı yağı, hem ağız hem de diş sağlığı için faydalıdır. Ancak sadece 2 yaş ve üstünde olanlara tavsiye edilir. Bebeklerin kullanması önerilmemektedir.

Adaçayı Yağı Nerede Satılır?

Adaçayı Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Adaçayı yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.