Aktar Bloğu

Adaçayı Toksinleri Atmanızda Yardımcı Olur mu?

Adaçayı Toksinleri Atmanızda Yardımcı Olur mu

Tamamen doğal adaçayının faydalarını biliyor muydunuz? Adaçayı pek çok ülkede şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Hazırlanışı oldukça kolay, toz halinde yıllarca bekleme özelliğine sahip adaçayının özelliklerinden, yararlarından, hazırlanışına kadar bu yazımızda paylaşacağız.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Adaçayı, Türkiye’de dahil birçok ülkede ödem attırmada, zayıflamaya yardımcı olmada ve soğuk dönemlerde hastalıklarla savaşmada tüketilmektedir. Vücudun hemen hemen her noktasında etkisi bulunan adaçayı tamamen doğal olduğu taktirde hiçbir zararı bulunmayan, hayatınızın her dakikasında faydasını görebileceğiniz bir çay çeşididir. Ancak yine de hamilelerin, emziren annelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olanların adaçayı tüketimi öncesinde doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Tüm Dünyanın Tükettiği Adaçayının Faydaları

  • Toksinler; Vücutta birikmiş zararlı toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.
  • Beyin: Adaçayı zihin açıklığına yardımcı olduğu gibi beyin gelişiminde de oldukça etkilidir, bunların yanı sıra hafızayı güçlendirir ve Alzheimer hastalığı geçirme riskini azaltır.
  • Astım ve Bronşit: Adaçayı astım ve bronşit hastalıklarının etkilerini azaltmaktadır.
  • İdrar yolu: Adaçayı idrar yolu hastalıklarını, enfeksiyonlarını azaltır.
  • Terleme: Günlük yaşantınızda terleme sorunu yaşıyorsanız adaçayı terlemeyi minimum düzeye düşürmektedir.
  • Stres ve Sinir: Stresli veya sinirli bir ruh halindeyseniz adaçayı bu ruh halini yok etmekte size yardımcı olacaktır.
  • Menopoz: Adaçayı menopozun etkilerini düşürmektedir.
  • Saçlar: Adaçayı saçların beyazlamasında gecikmeye yol açar, dolayısıyla daha genç gösterir.
  • Kan Şekeri: Adaçayının kan şekerini düşürdüğü ve dengelediği bilinmektedir.
  • Baş ağrısı:Aşırı sinirden oluşan baş ağrısını azaltmada adaçayı etkili bir yöntemdir.

Adaçayı Nasıl Hazırlanır?

Bir su bardağı içerisine 2 çay kaşığı adaçayını dökün, daha sonra kaynamış suyu ilave edin ve 5-10 dakika kadar bekletin. Hazırlanma aşaması tamamlandıktan sonra içebilirsiniz. Daha iyi bir yaşam için günde 1 bardak adaçayı içmeniz tavsiye edilir.

Bunların yanı sıra adaçayı boğaz ağrısı, mikroplanması gibi sorunları da engellemektedir. Ancak satın alırken tamamen doğal olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer doğal adaçayını internetten hemen satın almak istiyorsanız e-Aktariye’den sipariş oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda e-Aktariye’den diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.