Aktar Bloğu

Açlık Otunun Sağlığımıza Faydaları

Aclik otunun sagligimiza faydalari

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Açlık otu ismi asıl olarak Afrika kökenli olup, ülkemizde ise deve gözü otu veya erkek sinemaki olarak bilinmektedir. Yüzlerce yıl açlık otu faydalarının oldukça fazla olduğu söylenir ve sinemaki bitkilerine de gerçekten benzediği görülmektedir. Bu ot son yıllarda hem görünüş hem de isim olarak farklılığından dolayı oldukça popülerdir. Son dönemlerde popülerliği sürekli olarak artış gösteren açlık otu, metabolizmanın hızlanmasına, zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Açlık Otu Faydaları

Açlık otu faydalarının sayısının oldukça fazla olduğu söylendiğinden herkes kullanmak istemektedir. Kabızlığın giderilmesine yardımcı olan açlık oyu, tokluk hissi vermekle birlikte sizi gereksiz ara öğünden kurtardığı da söylenmektedir. Doğru şekilde ve belirli ölçülerde kullanıldığı sürece boşaltım ve sindirim sistemlerine yapılan araştırmalar sonucunda yardımcı olduğu söylenir. Gaz sancılarına, hazımsızlığa ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğundan dolayı zayıflamamıza yardımcı olur. Bağırsak florasını iyileştirdiğine ve tansiyon üzerinde düzenleyici etkiler bıraktığına inanılır.

Açlık Otu Nerelerde Yetişir?

Açlık otunun ana vatanı Afrika olarak bilinmektedir ve orada yetişir. Fakat popülerliğinden dolayı ülkemizde yetiştirilmeye başlanmıştır. Güvenilir aktarlardan ve organik baharat, ürün satan yerlerden kurutulmuş açlık otu veya normal olarak da temin edilebilir.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır?

Açlık otu faydalarının değişik şekillerde kullanılarak çeşidinin arttığı gözlemlenmektedir. Daha önceden kaynayan bir bardak suya 10 adet açlık otunu atıp 6 dakika kadar demlenmesini bekleyip ardından ise açlık otlarını çıkartarak ya da kahveyle karıştırılarak kullanım şekilleri vardır.

Açlık Otunun Yan Etkileri Veya Zararları Var Mıdır?

Açlık otunu kullanmaya başlamadan önce yan etkilerini veya zararlarını öğrenmek de fayda vardır. Fazla kullanımı bağırsakların çok çalışmasına ve haliyle sık olarak ishal durumuna neden olabilir. Bağırsak florasının zarar görmemesi ve aynı şekilde fazla tüketimden kaynaklanan bağırsak tembelliğinin oluşmaması için ölçülü bir şekilde kullanmakta fayda vardır. Açlık otu gibi doğal bitkileri kullanmadan önce mutlaka doktora danışmakta fayda vardır. Doğal yollardan fayda sağlamak yerine vücudunuza istemeden zarar vermemek için özellikle hamilelerin, emziren annelerin, yaşlıların ve herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin mutlaka doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Açlık Otu Nerelerde Alınır?

Açlık otu hemen hemen tüm marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. Hemen satın almak için e-Aktariye üzerinde sipariş oluşturabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

0/5 (0 Reviews)

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.