Günümüzde doğal bitkiler tüketilerek ya da cilt bakım ürünlerinin yapımlarında kullanılmaktadır. Yani doğal bitkilerin bir de yağları üretilmektedir. Özellikle de cildiniz de meydana gelen birçok sivilce, leke, çil gibi farklı sorunlar hayatınızı etkileyebilmektedir. Acı badem yağıda bu bitkisel yağlardandır.

Sivilce sizlerin de bildiği gibi genellikle ergenlik dönemindeki insanlarda ve genellikle de yüzde ortaya çıkmaktadır. Sivilcenin birçok oluşma nedeni vardır. Ancak en önemli nedeni ise yağlı ciltlerdir. Yağlı ciltlerde her zaman sivilce çıkmaktadır. Bu nedenle sivilceleri yok etmek için cildimiz yağlı oranını düşürmemiz gerekmektedir.

Acı Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Acı Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Bu doğal bitkisel yağlar arasında yer alan bu yağ, bademlerin toplanması ve soğuk preslenme işleminde geçirilmesi elde edilir. Rengi soluk sarıya benzer ve tadı ise ceviz lezzetindedir. Hem sağlığımız için hem de saç ve cilt bakımlarımız için faydalı olan yağ aynı zamanda idrar söktürmeye, kabızlığı önlemeye, mideyi korumaya, kan şekerini dengede tutmaya, enerji vermeye yardımcı olur.

Kadınlar tarafından sıklıkla kişisel bakımlarında tercih edilen yağ hem göz altı morluklarının giderilmesine hem de göz altı şişkinliklerinin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda makyaj temizlemek için kullanılır.

Acı Badem Yağı Nasıl Saklanmalı?

Nasıl Saklanmalı?

Nasıl Saklanmalı?

Diyabet hastalarının bu yağı kullanmamaları önerilmektedir. Aynı zamanda emziren annelerin, hamilelerin, kronik ve alerjik rahatsızlığı olanlarında yağı kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir. Saklarken cam şişe kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle de plastik şişelerden uzak durmalısınız. Plastik şişelerden sadece bitkisel yağlar için değil hayatınızın hiçbir noktasında yer vermemelisiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.